O ŠPERCÍCH Z BETONU

Beton je možná nečekaný, ale o to zajímavější materiál pro výrobu šperků. Podívejte se, jakým způsobem přeměňujeme tuto drsnou hmotu v originální ozdoby ve firmě Švec beton.

Základem je speciální betonová směs

Ta je velmi lehká a zároveň odolná. Sami jsme ji vyvinuli. Pro její výrobu používáme bílý dánský cement té nejvyšší jakosti a tříděný křemičitý písek. Naše šperky navíc ošetřujeme speciálním nátěrem, který odpuzuje vodu. Díky němu se nepoškodí v dešti ani při koupání.

Vyzrálý originál

Každý šperk ručně odléváme do formy, ze které ho osvobodíme až po 24 hodinách. Následně necháváme odlitek tvrdnout po 30 dní, aby beton vyzrál a získal maximální pevnost. Poté ho ručně brousíme, očišťujeme a případně na něj nanášíme potisk. V závěrečné fázi se šperk ručně kompletuje, aby z něj vznikl jedinečný originál.

Lehký a bez alergenů

Šperky z betonu jsou nejen překvapivě lehké (naše náušnice váží od 0,2 do 2 gramů), ale beton samotný je také zcela přírodní a hypoalergenní. Kovový dřík a zapínání jsou vyrobeny z chirurgické oceli, která je šetrná k uším a také zcela bez alergenů. Lepený spoj pak vytváříme pomocí pryskyřice, která má vynikající životnost a je šetrná vůči pokožce.

Pod vodu a zpět

Protože jsou naše šperky ošetřeny speciálním nátěrem odolným proti vodě, můžete s nimi bez ostychů vkročit do deště nebo skočit do bazénu. Nátěr je propustný a pokud šperk po styku s vodou ztmavne, do několika hodin opět vyschne a získá zpět svou původní barvu. Pozor dávejte jen na pád šperku na tvrdou podlahu. Beton je velmi pevný, ale podobně jako keramika také křehký. Mohlo by dojít k odštípnutí hrany šperku.

V netradiční šperkovnici až k vám

Pokud si šperky objednáte v našem e-shopu, pošleme vám je v originální betonové krabičce. Ta je nejen chrání při přepravě, ale navíc vám může posloužit jako netradiční šperkovnice. Do ní můžete šperky opět uložit, pokud je zrovna nenosíte. Každý pár náušnic z našeho e-shopu obsahuje dva typy zapínání - motýlka z chirurgické oceli a silikonovou zarážku. Můžete si tak sami vyzkoušet a vybrat, která vám více vyhovuje. Při objednání přes náš e-shop a vyzvednutí v Zásilkovně máte navíc dopravu v rámci ČR zcela zdarma.